Technology

Podczas Wimbledonu miejsce miała zaskakująca porażka Świątek!

14.07.2022, 10:21 0 komentarzy

Od kilkunastu miesięcy w naszym kraju panuje niezwykła moda na śledzenie tenisa i warto to podkreślić. Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ ogromna w tym zasługa Świątek, która prezentuje na kortach bardzo dobrą dyspozycję od kilkunastu tygodni. Sportowi eksperci mają świadomość tego, jak genialnie pokazuje się w trwającym sezonie Iga Świątek i ciężko temu zaprzeczyć. Przed meczem w 3 rundzie Wimbledonu Świątek mogła poszczycić się serią bez przegranej, która trwała trzydzieści siedem meczów. To z całą pewnością najlepsze tego typu osiągnięcie w gronie tenisistek w 21 wieku. Ostatni raz reprezentantka Polski przegrała 5 miesięcy temu, a wtedy lepsza była Jelena Ostapenko. To nie żadna tajemnica, iż każda seria musi kiedyś się przerwać i tak właśnie było w w tej sytuacji. Należy podkreślić to, iż Świątek nie radzi sobie zbyt dobrze na trawiastych kortach i w tym przypadku było to zauważalne.

Początek tego pojedynku był naprawdę niespodziewany, gdyż najlepsza tenisistka świata aż 2 razy była zmuszona przełamywać swoją przeciwniczkę. Od początku ten mecz nie przebiegał po myśli Świątek. Ze strony Świątek ten pojedynek z Cornet wypełniony był wielką ilością błędów, co w rozrachunku końcowym doprowadziło do pierwszej jej porażki po bardzo długim czasie. Francuska tenisistka naprawdę dobrze sobie radziła na korcie trawiastym i skutecznie punktowała Świątek. W rezultacie francuska tenisistka triumfowała rezultatem 2:0 i zagwarantowała sobie awans do 4 rundy Wimbledonu. Przegrana tenisistki z naszego kraju oznacza, iż dobiegła końca jej fenomenalna passa wygranych, która trwała od 37 spotkań. Po tej porażce reprezentantka naszego kraju zapowiedziała jednak, że nie zamierza robić przerw i w kolejnych tygodniach ponownie będziemy mogli ją podziwiać na kortach tenisowych. Kibice tenisa z Polski bez wątpienia wyczekują na kolejne zmagania z udziałem tenisistki z Polski.