Technology

Rozmowa z księciem Harrym oraz Meghan Markle

19.03.2021, 15:14 0 komentarzy
Rozmowa z księciem Harrym oraz Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7.03 o godz. 20:00 zaistniał wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O rozmowie tej zrobiło się niebywale głośno i bezustannie jest to jeden z przodowniczych tematów w otoczeniu różnych tabloidów. Był to 1 wspólny wywiad Harry'ego i Meghan po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do USA. W trakcie telewizyjnego spotkania z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Na rozmowie pojawiły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, na podstawie upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie królowej Elżbiety II i pozostałych członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Lecz nie da się ukryć, że poparcie jest niespotykanie odmienne, zależnie od upodobań politycznych i wieku. Media brytyjskie zauważają, iż jeśli Harry i Meghan chcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili ostatecznie swoją szansę. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła również motyw tego, że książe nie zaobserwował wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam określił, jak i również temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się generowaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę ekspertów analizujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na omówienie wywiadu dwa dni przed jego publikacją. Profesjonaliści, w tym dawniejszy sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując tym samym Oprah Winfrey subiektywizm natomiast Markle stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym i księżną Meghan pokazany został w wieczornym TVN24. Co istotne, wywiad ten obserwowało średnio około milion odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako redaktorki, która może wyciągnąć z rozmówcy wnikliwie wszystko. Uwzględniając szokujące rewelacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez wątpliwości należy stwierdzić, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne cały czas omawiany.

Zostaw komentarz