Zbliża się premiera nowej konsoli od firmy Sony

22.09.2020, 09:12 0 komentarzy
Zbliża się premiera nowej konsoli od firmy Sony

Jeszcze w 2019 roku zapowiedziano, że w 2020 roku Sony przedstawi graczom swoje nowe dziecko, czyli PlayStation 5. Prawdą jest, że wśród graczy w dalszym ciągu modna jest poprzednia konsola oraz nic nie wskazuje na to, aby zaciekawienie nią mogło być mniejsze. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli nowej generacji, a gracze oczekują jej niecierpliwie.

Świeże zastosowania technologii w konsoli PlayStation 5

Firma Sony wielokrotnie udowodniła, że okazuje się innowatorem wśród innych firm tego typu i umie zaskoczyć swoich fanów. PS4 postawiła naprawdę wysoko poprzeczkę dla konkurentów - wszystko dzięki totalnie nowej jakości, jakiej nigdy wcześniej nie zaoferowała inna firma. Wysoce wyczulone pady, gry najnowszej generacji, efekty graficzne - klienci rzecz jasna ucieszyli się na takie opisane atrakcje oraz dzięki temu na chwilę obecną PS4 jest najszybciej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Jednakże premiera PlayStation4 nie była pozbawiona problemów na starcie premiery - Sony próbowało przekroczyć różnego rodzaju technologiczne granice (co finalnie im się udało), aczkolwiek premiera oraz wcześniejsze pokazy konsoli zrodziły ambiwalentne uczucia. Fanom, przyzwyczajonym do starszej konsoli PS3, nie w 100% przypasowały na przykład pady, bo na pierwszy rzut oka wyglądały na dosyć niewygodne przy grze. Ostatecznie DualShocki dostały nieco podmieniony kształt, ale kłopotem została inicjalna wersja konsoli PlayStation4. PlayStation4 się nadmiernie przegrzewała, sprzęt był w stanie również sam wyłączać się.

Oczywiście po czasie oraz poprawkach wdrażanych na bieżąco, stało się jasne, że mimo wszystko firma Sony idzie w dobrym kierunku, a wytworzona konsola zyskała miano kultowej. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które dużo fanów wspomina wysoce sentymentalnie.

Czy PS5 będzie podobnym sukcesem?

Prawdopodobnie każdy gracz i fan ciekawostek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli. Marka Sony obiecała, że gierki znane z PlayStation4 ruszą na przyszłej konsoli (jednak nie będzie to działało odwrotnie, co wielu osobom się nie spodobało). Pojawiły się w tej chwili pierwsze informacje o kłopotach z zamówieniami przedpremierowymi - mówią, że firma Sony nie nadąża z produkowaniem, choć nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko kłamliwe hejty. W necie wyskakują się następne informacje także o tym, iż PlayStation5 miałaby mieć hipotetycznie problem z jakością 4k. Mimo wszystko i tutaj pewne nie jest, co jest rzeczywistością. Szczegółów dowiemy się podczas premierowego ukazania się konsoli, czyli 19 listopada 2020 roku.

Tagi: