Technology

Ekipa Legii dostała się do grupowych rozgrywek Ligi Europy! Mistrzowie Ekstraklasy zwyciężyli Slavię Praga i walczyć będą w Lidze Europy!

29.08.2021, 15:20 0 komentarzy

Sympatycy piłki nożnej w naszym kraju rzadko mają powód do fetowania. Trzeba mieć na uwadze to, że poziom naszych zespołów piłkarskich w porównaniu czołówki europejskiej przedstawia się niezbyt obiecująco. Jednakże optymistyczny rezultat polskich ekip w rozgrywkach europejskich zapewnia piłkarskim sympatykom z naszego kraju sporo pozytywnych doznań. Bez żadnych wątpliwości awans mistrza Polski do grupowych rozgrywek Ligi Europy to duży wyczyn dla piłki nożnej w naszym państwie. Po naprawdę ciężkim pojedynku mistrzowie ligi polskiej ograli Slavię Praga wynikiem dwa do jednego i takim sposobem będą rywalizować w Lidze Europejskiej jesienią. Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza zdołali wygrać ten mecz choć mieli niekorzystny rezultat po pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Połowa numer dwa jednak była dużo atrakcyjniejsza dla piłkarzy warszawskiej Legii i ostatecznie to oni mogą radować się z wywalczenia kwalifikacji do zmagań grupowych Europa League. Wicemistrz polskich rozgrywek z kolei musiał się pożegnać z europejskimi rozgrywkami, gdyż przegrał spotkanie rewanżowe z Gent rezultatem 0:3.