Technology

Wielbiciele piłki nożnej mieli okazję oglądać świetne spotkanie we włoskich rozgrywkach! Milan zwyciężył AS Romę dzięki czemu nadrobił parę punktów do piastującego pierwszej lokaty mediolańskiego Interu!

10.01.2022, 10:17 0 komentarzy

W obecnie trwającym sezonie włoska Serie A wygląda o wiele bardziej emocjonująco niż w ubiegłych sezonach i nie da się tego ukryć. Na naprawdę emocjonujące spotkania może przekładać się to, iż każdy zespół ma kadrę przepełnioną świetnymi zawodnikami. Możemy dojść do wniosku, iż po tym, gdy po raz pierwszy od dekady to nie Juventus FC wygrał tytuł mistrzowski Serie A drużyny z ligi włoskiej zrobiły się o wiele śmielsze. Wygrana Interu Mediolan we włoskiej lidze udowodnił, iż każdy zespół ma możliwość walczyć o mistrzostwo. Na obecną chwilę nakreślić głównego faworyta do mistrzowskiego tytułu, ponieważ pierwsza czwórka aktualnych zmagań jest naprawdę wyrównana. Na ten moment to Inter FC lideruje w klasyfikacji włoskiej ekstraklasy, lecz do zakończenia sezonu pozostało jeszcze wiele meczów. O mistrzostwo Serie A walczy też inna ekipa z Mediolanu, a więc AC Milan, który rywalizował z Romą trenowaną przez szkoleniowca Mourinho.

To starcie gracze AC Milan rozpoczęli fenomenalnie i dobrze mieć to na uwadze. Zdawało się, że mają przebieg tego pojedynku pod absolutną kontrolą, gdyż po piętnastu minutach prowadzili wynikiem 2:0. Trenowani przez trenera Mourinho Jose gracze usiłowali nadgonić wynik, jednakże pomyłki popełnione w pierwszych minutach meczu były naprawdę kosztowne. Stołeczna drużyna w końcowych minutach pierwszych 45 minut spotkania zdołała ustrzelić gola kontaktowego, co z całą pewnością wlało nadzieję w serca sympatyków tej ekipy. Do siatki w 40 minucie trafił Abraham, który wykończył świetne dogranie ze strony Lorenzo Pellegriniego. Gracze AC Milan non stop konstruowali kontrataki na bramkę stołecznego klubu, ponieważ nie planowali oczekiwać do kończącego gwizdka arbitra. Gola numer trzy ustrzelił Leao Rafael na osiem minut przed końcem i ostatecznie AC Milan odniósł wygraną wynikiem 3 do 1. Pod koniec spotkania Milan wypracował szansę na podwyższenie rezultatu, jednak z rzutu karnego nie zdołał trafić Ibrahimović Zlatan, ponieważ jego uderzenie dał radę wybronić Rui Patricio.